Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Nāc mācīties Latgales Industriālajā tehnikumā!
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

DBT dzejas dienas 2021

24.09.2021
 
Dzejas dienu aizsākumi meklējami 1965. gadā, kad par godu Raiņa simtgadei Latvijā tika izveidota tradīcija – katru gadu septembrī svinēt Dzejas dienas. Kāpēc tieši septembrī? Atbilde ir pavisam vienkārša – Raiņa dzimšanas diena ir 11. septembris.
Arī šogad Dzejas dienu pasākumos mūsu tehnikuma bibliotekāre, skolotāji un audzēkņi runāja par dzeju un dzejniekiem, lasīja un apsprieda dzeju. 
Dzejas dienu ietvaros notika viktorīna par J.Raiņa un Aspazijas dzīvi un daiļradi, kura jau ir kļuvusi par mūsu tehnikuma tradīciju, iepazīstoties ar 1.kursa audzēkņiem. Viktorīnu rīkoja latviešu valodas skolotāja Natālija Nagle un bibliotekāre Jeļena Sokolova. Gr.1-02T, 1-35, 1-04 audzēkņi pārbaudīja savas zināšanas un atklāja daudzus jaunus faktus. Viktorīna par Raini norisinājās arī izglītības programmu īstenošanas vietā “Dagda”.
Bibliotēkā tika veidotas dažādu autoru dzejas grāmatu izstādes “Dzejas valdzinājumā”.
Bibliotekāre J.Sokolova pasākumā ,,Literārā kafejnīca” iepazīstināja grupu 2-33 (Ceļu būvtehniķi) ar Daugavpils dzejnieci Nataļju Leončuku, kura gan lasīja savu dzeju un pauda savus uzskatus par citu dzejnieku daiļradi, gan stāstīja par radīšanas procesu - no idejas līdz rakstītam vārdam uz papīra, atbildot uz klātesošo jautājumiem. Pasākuma apmeklētājiem arī bija iespēja piedalīties diskusijā par sirsnību un atklātību dzejā.
16.septembrī Raiņa mājā Berķenelē norisinājās skatuves runas konkurss ”Zelta sietiņš”. Mūsu tehnikumu pārstāvēja gr.1-04 audzēkne Solvita Saratova. Viņa deklamēja Aspazijas dzejoli ,,Zem cipreses” un lasīja prozas darba fagmentu par Raiņa bērnību ,,Randenes vasara”. Audzēkne saņēma Kultūras pārvaldes pateicības rakstu un atmiņas grāmatu.
23. un 24. septembrī Dzejas dienu ietvaros notika grupu 1-02T (Transportlīdzekļu krāsotājs), 3-03 (Interjera noformētājs), 3-04 (Arhitektūras tehniķis) un 3-15 (Apdares darbu tehniķis) tikšanās ar dzejnieci Anitu Mileiku, Latgaliešu kultūras 2011. un 2015. gadu balvas "Boņuks" laureāti. Dzejniece pastāstīja par gada balvām literatūrā: Latgaliešu kultūras gada balvu "Boņuks", Latviešu literatūras gada balvu (LaLiGaBa), J. Baltvilka gada balvu. Ieskats latviešu un latgaliešu jauno dzejnieku darbos lasītmīļus mudināja izlasīt kādu darbu no jaunākās literatūras. Interesanti bija dzirdēt par to, kā notiek Starptautiskie grāmatu tirgi, kuros popularizē arī latviešu literatūru. Kopā ar dzejnieci noskaidrojām, kas ir literārais aģents, ar ko viņš nodarbojas. Audzēkņi uzdeva arī dažādus jautājumus par to, vai viegli būt dzejniekam, cik ilgā laikā top jauna grāmata, kāds ir pašas Anitas ceļš uz dzeju. Latviešu valodas un literatūras skolotāja Ārija Šumeiko atzīmēja, ka šādas tikšanās tiešsaistē motivē ne tikai literatūras stundās runāt par jaunākajām tendencēm latviešu un latgaliešu dzejā, bet arī ikvienam audzēknim pašam ielūkoties kādā dzejas grāmatā. 

Ļoti gribētos nākamgad Dzejas dienās dzirdēt mūsu audzēkņu dzejas rindas. Hei, mēs meklējam talantus, jaunie dzejnieki un rakstnieki, atsaucieties!

Fotogalerija

Informāciju sagatavoja:
bibliotekāre Jelena Sokolova un
vispārējās vidējās izglītības skolotāja Natālija Nagle
 
« atpakaļ