Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Noticis starptautiskais seminārs/meistarklase transportlīdzekļu krāsotājiem

08.12.2021
 
2021.gada 8.decembrī Daugavpils būvniecības tehnikumā notika starptautiskais seminārs/meistarklase “Transportlīdzekļu krāsotājs mūsdienu darba tirgū. Radošas izpausmes aerogrāfijā profesijas apguvē”, kurā piedalījās Latvijas Auto asociācijas, Mašīnbūves un mašīnzinību nozares pārstāvji, profesionālās izglītības skolotāji, izglītojamie, izglītības metodiķi, tehnikuma sadarbības partneri no Kazahstānas, Gruzijas, Moldovas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas profesionālās izglītības mācību iestādēm.

Seminārs/meistarklase tika rīkots ar mērķi popularizēt transportlīdzekļu krāsotāja profesiju, pilnveidot pedagogu profesionālo pieredzi, izglītot topošos speciālistus Auto nozarē.

Daugavpils būvniecības tehnikumā transportlīdzekļu krāsotāja specialitāte ir jauna izglītības programma, kas tiek apgūta tikai otro gadu. Iepriekšējā mācību gadā tika uzņemti izglītojamie pēc vidējās izglītības, kuri pusotra gada laikā apguva specialitāti un 2021.gada oktobrī bija pirmais izlaidums šajā specialitātē. Izglītības programmu veiksmīgi absolvēja 19 izglītojamie, no kuriem daži jau strādā auto servisā kā transportlīdzekļu krāsotāji.
Profesija darba tirgū ir ļoti pieprasīta, Latvijas autoservisi gaida zinošus, kompetentus profesionāļus. Latvijā ir divas profesionālās izglītības mācību iestādes, kas sagatavo transportlīdzekļu krāsotājus – Daugavpils būvniecības tehnikums un Rīgas Valsts tehnikums.

Sadarbojoties ar Latvijas Auto nozares pārstāvjiem, semināra pirmajā daļā Metālapstrādes, mašīnbūves un mašīnzinību nozares eksperts, SIA “Auto Palete” tirdzniecības un marketinga vadītājs Edmunds Anteniskis, stāstīja par transportlīdzekļu krāsošanas vēsturi, par mūsdienu tendencēm transportlīdzekļu krāsošanas jomā, kā arī par prasībām jaunajiem speciālistiem – transportlīdzekļu krāsotājiem darba tirgū Latvijā.

Tehnikuma direktores vietniece attīstības un inovāciju jomā Oksana Soročina runāja par Autotransporta nozares profesionālās izglītības programmu īstenošanu tehnikumā. Tehnikums šobrīt Autotransporta nozarē piedāvā Automehāniķis, Autodiagnostiķis, Transportlīdzekļu krāsotājs profesionālās izglītības programmas. Direktores vietniece stāstīja par iespējām pieaugušajiem mācīties neformālās, tālākizglītības programmās vai piedalīties ārpus formālās izglītības sistēmas apgūto prasmju novērtēšanas procesā.

Tehnikumā regulāri tiek organizēti pasākumi, kas dod iespēju pedagogiem pilnveidot savas profesionālās kompetences, izglītojamajiem veidot savu karjeras ceļu. Mācību laikā tiek piedāvāta iespēja pārbaudīt savas zināšanas un prasmes profesionālās meistarības konkursos gan vasts līmeņa, gan reģionālajos pasākumos, No 2018.gada tehnikums rīko Uzņēmēju vakanču gadatirgu, kas dod iespēju izglītojamajiem iepazīties ar darba piedāvājumiem uzņēmumos, satikties ar potenciālajiem darba devējiem un saņemt darba piedāvājumu.

Metālapstrādes un mašīnzinību nodaļas vadītājs Māris Ločmelis semināra dalībniekiem piedāvāja virtuālu ekskursiju transportlīdzekļu krāsotāja darbnīcā, iepazīstinot visus ar aprīkojumu, materiāltehnisko bāzi, krāsu laboratoriju, kurā notiek koloristikas darbi, sagatavošanas darbu un antikorozijas darbu vietu un krāsošanas kameru. Nodaļas vadītājs stāstīja par to, kas ir jāzina un kādas prasmes ir jāapgūst izglītojamajiem mācoties transportlīdzekļu krāsotāja profesiju. No šī mācību gada izglītojamie mācās modularās sistēmas izglītības programmā, kas pēc pedagoga domām, saturā ir loģiski un metodiski veidota, tā, lai jaunieši pakāpeniski apgūst visas iemaņas un prasmes. Jāatzīmē, ka skolotājs arī pats ir piedalījies modulāro izglītības programmu izstrādes darba grupās.

Noslēgumā M.Ločmelis rādīja aerogrāfijas meistarklasi, veidojot uz transportlīdzekļa virsbūves detaļas dekoratīvu kompozīciju. Paraugdemonstrējums tika metodiski skaidrots, pievēršot uzmanību arī dažādām smalkām niansēm, kas ir svarīgas šajā procesā. Galarezultāts visus sajūsmināja. Visa meistarklase bija process, ko ar aizrautību vēroja pasākuma dalībnieki un izteica apbrīnu par meistarību un īpašu talantu, kas piemīt Mārim.

Kaut arī seminārs notika Zoom tiešsaistē, tas nemazināja iespējas visiem interesentiem uzdot jautājumus meistarklases vadītājam. Sadarbības partneri no Kazahstānas, Moldovas un Lietuvas atzinīgi novērtēja visu lektoru profesionalitāti un izteica vēlmi turpināt tāda veida sadarbību runājot jau par citām aktuālam tēmām Auto nozarē Latvijā.

Pateicamies Latvijas Auto asociācijas priekšsēdētājam Ingusam Rūtiņam, Metālapstrādes, mašīnbūves un mašīnzinību nozares ekspertam Edmundam Anteniskim, Nozares ekspertu padomes (NEP) koordinatorei Guntai Beperščaitei par atbalstu un dalību semināra/meistarklases organizēšanā, kā arī sadarbības partneriem un kolēģiem no “Higher college APEC Petro Technic” (Kazahstāna), “Center of Excellence in Constructuions” (Moldova), “Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus” (Igaunija), “Vilniaus statybininku rengimo centras” (Lietuva).

 
 

Sagatavoja:
Jolanta Savvina

Metodiskā un pedagogu tālākizglītības centra vadītāja
« atpakaļ