Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Topošie automehāniķi iepazīst prakses vietas Daugavpilī

04.03.2022
 
4. martā programmas “Automehāniķis” 1. un 2. kursa izglītojamajiem ESF projekta “Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītās mācībās un mācību praksēs uzņēmumos” ietvaros bija iespēja piedalīties ekskursijā uz  SIA AUTO WELLE, SIA KMK AUTO un SIA SCANIA LATVIJA uzņēmumiem Daugavpilī.

Ekskursijas laikā izglītojamie tika iepazīstināti ar uzņēmumu darbu, darba vidi, telpām un aprīkojumu, dažādiem instrumentiem, kuri ir nepieciešami darbam. Tika pastāstīts par prasmēm, kuras gribētu redzēt izglītojamajos, kuri nonāk prakses vietā tieši šajos uzņēmumos.

SIA AUTO WELLE ieinteresēja audzēkņus ar to, ka uzņēmums nodarbojas ne tikai ar automašīnu pārdošanu, bet arī ar to remontu. Bija iespēja apskatīt dažādu jauno automašīnu modeļus, automobiļu salonus no iekšienes kā arī izglītojamajiem bija iespēja izbraukt ar elektromobili. Uzņēmuma pārstāvis piebilda, ka ļoti augstu tiek vērtētās sievietes, kuras izvēlās strādāt salonā, jo tieši sievietes var viegli atrisināt konfliktsituācijas ar klientiem.

SIA KMK AUTO izglītojamie novērtēja kā augstas kvalitātes autoservisu, kas spēj motivēt un parādīt tiešām labu piemēru darbam. Izglītojamie ļoti aktīvi iesaistījās diskusijās par automašīnām, runāja par vēsturi, dažādiem materiāliem un degvielu.

Kā vienu no atzītākajiem uzņēmumiem izglītojamie atzīmēja SIA SCANIA LATVIJA, kur prakses laikā var iepazīt ne tikai automehāniķa darbu, bet arī iemācīties strādāt ar elektroniku, kas mūsdienu speciālistiem ir ļoti noderīgas prasmes.

Ekskursijas noslēgumā audzēkņi aizpildīja anonīmu aptauju par vēlamo prakses vietu kā arī atzīmēja, ka tādas ekskursijas ļoti palīdz izvēlēties sev piemērotāko prakses vietu.

Paldies Latvijas darba devēju konfederācijas (LDDK) SAM 8.5.1. projekta komandai par ekskursijas organizēšanu.

 
 

Sagatavoja: pedagogs karjeras konsultants Jeļena Viršuta

« atpakaļ