Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Ekskursija Ainavu būvtehniķiem

27.06.2022
 
17.jūnijā pieaugušo izglītības grupa 08 (ainavu būvtehniķi) 11 cilvēku sastāvā devās mācību ekskursijā uz Mežvidu pagastu, kur uzņēmumam SIA „Latgales dārzeņu loģistika” izvietotas tomātu siltumnīcas „Mežvidi”.

Pie siltumnīcas tehnikuma grupu sagaidīja un sveicināja Renāte, siltumnīcas “Mežvidi” menedžere, kura iepazīstināja ar uzņēmumu. „Mežvidi" uzsāka darboties 2007.gadā un nemitīgi paplašinās. Uzņēmums piedāvā garšīgus un veselīgus, dažādu šķirņu ķekaru tomātus. Vadot ekskursiju, ar lielu sirsnību un aizrautību tika stāstīts par tomātu stādīšanu, laistīšanu, kopšanu un savākšanu. Siltumnīcās izmanto mūsdienīgas fotosintēzes tehnoloģijas un tomātus apputeksnē ar dabisku metodi – izmantojot kamenes. Tomātu ražas sezona ilgst 9 mēnešus. Grupa uzmanīgi klausoties, uzdeva interesējošus jautājumus, uz kuriem Renāte plaši atbildēja, laiku pa laikam lietojot humoru. Dalībnieki atzina, ka patīkami redzēt, ka Latgalē notiek vietēja ražošana, kuru produkciju var sastapt Latvijas lielveikalos.

Viesošanās noslēgumā grupas dalībnieki saņēma “Mežvidu” kolektīva sarūpētās, nelielās dāvaniņas - dažādu šķirņu tomātus.

Topošie ainavu būvtehniķi ir pateicīgi par vērtīgās ekskursijas iespēju DBT administrācijai un  profesionālās izglītības pedagogam Zinaīdai Vingrei, par brauciena organizēšanu.


  

  

Sagatavoja: 08 grupas audzēknis A.Ziemelis , KKC

« atpakaļ