Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
UZŅEMŠANA 2024./2025.m.g. no 17. jūnija līdz 20. augustam. Vairāk informācijas -> SPIED ŠEIT!
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Dalība STZELNA starptautiskajās kvalifikācijas celšanas apmācībās

17.10.2022
 
No 03. līdz 07.Oktobrim notika Sauszemes transportlīdzekļu zvērināto ekspertu Latvijas nacionālās asociācijas (STZELNA) organizētās apmācības Vācijā un Austrijā. Apmācību mērķis bija pilnveidot profesionālās zināšanas un celt kvalifikācijas līmeni sauszemes transportlīdzekļu remonta organizēšanas un novērtēšanas jomā.

Latgales industriālā tehnikuma profesionālās izglītības pedagogs, un arī STZELNA asociācijas biedrs un Nozares ekspertu darba grupas “Sauszemes Transportlīdzekļu Vērtētājs” izglītības programmas un eksaminācijas satura izstrādes Ogres tehnikumā pieaicinātais eksperts Māris LOČMELIS piedalījās starptautiskajās apmācībās.

Māris Ločmelis atzīst, ka “ apmācību mērķis ir bijis iepazīt citu valstu ekspertu vērtēšanas tendences, kas jāņem vērā turpmākā darba gaitā Eiropas austrumu valstīm, kā arī apmeklēt transportu ražotnes, tikties ar ražotājiem un uzdot jautājumus par interesējošo vērtētāju saskarsmē ikdienā, veicot transportlīdzekļu novērtēšanu.”

Brauciena pirmais mērķis bija automobiļu “PORSCHE” ražotne Vācijā Leipcigā. Rūpnīcas pārstāvji sagaidīja un uzņēma Latvijas ekspertu grupu rūpnīcas telpās un iepazīstināja ar ražošanas procesu gan prezentācijas, gan reālās apskates veidā. Apmeklējot ražotnes konveijera līnijas, Latvijas eksperti uzdeva daudz jautājumu “PORSCHE” pārstāvjiem par automobiļu ekspluatācijas niansēm un tendencēm nākotnes ražošanā.

Nākamais brauciena mērķis bija tikšanās ar Austrijas BadHalli pilsētas sauszemes transportlīdzekļu ekspertiem un iepazīties ar elektromobiļu remonta uzņēmuma darbību. Austrijas eksperti prezentēja elektromobiļu remonta darbu īpatnības un parādīja vairākus elektromobiļu remontētos agregātus.   Austrieši labprāt atbildēja uz jautājumiem, kas skar profesionālo izglītību un izstāstīja elektromobiļu remonta apmācību procesa organizāciju Austrijā un skolotāju sertifikācijas gaitu. Vakarā notika diskusijas par vērtēšanas darba procesa niansēm ar kurām ikdienā saskarās gan Austrijas, gan Latvijas eksperti. Kolēģi prezentēja savas izstrādnes, ko ar interesi uztvēra Latvijas ekspertu grupa.

Vēl viens brauciena mērķis bija Austrijas traktoru ražotne ar brenda zīmi STEYR un CASE. Tika apmeklētas ražotnes konveijeru līnijas un iepazināmies ar daudzām ražošanas tehnoloģijām, kuras šobrīd ir vienas no vadošajām pasaulē. Rūpnīcas personāls prezentēja savu produkciju un izstāstīja rūpnīcas attīstības vēsturi.  Uz jautājumu: vai viņi vēlas ņemt praksē studentus no Latvijas un dot iespēju strādāt rūpnīcā? Atbilde bija: “Kāpēc gan nē!”, jo šobrīd praksē apmeklē ražotni tikai Austrijas spēkratu mehāniķi.

Kā izklaides programmā Latvijas ekspertu grupai Austrijas kolēģi parādīja retro automobiļu muzeju un dizainiski ekscentrisku “garāžu” RED BULL, kas atrodas Salzburgas lidostā. Apmācību brauciens bija bagātīgs ar jaunām zināšanām par transportlīdzekļu ražošanas procesu un sauszemes transportlīdzekļu vērtēšanu.

Izsakām pateicību STZELNA par iespēju pievienoties starptautiskajām apmācībām un pilnveidot savas profesionālās zināšanas!
 
Sagatavoja:

Latgales industriālā tehnikuma Transportlīdzekļu krāsošanas jomas vadošais pedagogs Māris Ločmelis
« atpakaļ