Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Ekskursija uz Marko Rotko mākslas centru

06.11.2022
Lai iepazītos ar Daugavpils pilsētas vēsturiskajām un ievērojamākajām apskates vietām gr.3-23 un 4-33 izglītojamie devās ekskursijā SKOLAS SOMAS ietvaros uz vienu no populārākajiem objektiem, tas ir, uz Daugavpils cietoksni. Izglītojamajiem bija iespēja iepazīties ar cietokšņa vēsturi, dodoties ekskursijā “Izzini Daugavpils cietoksni”, apmeklēt izstādi un muzeju Daugavpils cietokšņa teritorijā.

Daugavpils cietoksnī jaunieši varēja atskatīties pagātnē ar ekspozīcijas palīdzību  “Nikolaja vārti – durvis pagātnē”, tā ir neliela vēsturiskā ekspozīcija ar lielu artefaktu daudzumu. Jaunieši varēja atklāt priekš sevis daudz ko interesantu.

Viens no populārākajiem Daugavpils apskates objektiem ir Marka Rotko mākslas centrs – daudzfunkcionāls mūsdienu mākslas, kultūras un izglītības centrs. Te izglītojamie iepazinās ar pasaules slavenā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja, Marka Rotko dzīvi un daiļradi. Mākslas centrs piedāvāja tematisko ekskursiju, kuras laikā varēja izveidot savu mākslas darbu, ko varēja paņemt līdzi. Jaunieši bija gandarīti par redzēto un piedzīvoto ekskursijas laikā.

Gr.audz.N.Nagle

 
 

« atpakaļ