Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Dagda \ Jaunumi

Kūku dekorēšanas meistarklase “Gūsti pieredzi” DBT IPĪV “DAGDA”

 

2018. gada 23. aprīlī projekta Nr. 8.3.5.0/16/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Daugavpils Būvniecības tehnikuma izglītības programmu īstenošanas vietā “Dagda” norisinājās kūku dekorēšanas meistarklase “Gūsti pieredzi” kopā ar DBT absolventi, pavāri un konditori Tatjanu Maļuhinu. Meistarklasē piedalījās izglītības programmu “Ēdināšanas pakalpojumu speciālists”  1., 2., 3 kursu izglītojamie.

Sākotnēji meistarklases vadītāja iepazīstināja izglītojamos ar sevi un savu pieredzi, izstāstot savu karjeras izaugsmes ceļu. Stāstījuma gaitā izglītojamie tika informēti arī par jaunākajām darba tirgus tendencēm ēdināšanas pakalpojumu nozarē, darbam nepieciešamajām prasmēm, iemaņām un zināšanām, karjeras veidošanas iespējām un iepazīstināti ar dažādiem kūku dekorēšanas rīkiem, to izmantošanu un pielietošanu praktiskajā darbā.

Meistarklases gaitā tika gatavots olbaltumu krēms kūkas dekorēšanai, kura tapšanas procesā Tatjana aicināja palīgā arī izglītojamos. Kad krēms bija sagatavots, notika pats galvenais – kūkas dekorēšana ar konditorejas šprici, veidojot interesantu rakstu, kura tapšanā katrs izglītojamais pielika savu roku. Procesa noslēgumā Tatjana mācīja izglītojamiem pagatavot krāsainos krēmus, izmantojot pārtikas krāsvielas, un veidot rozītes, ar kurām dekorēt kūkas virspusi. Paralēli praktiskajām darbībām viss tika arī paskaidrots un izstāstīts, radot izpratni par katras veicamās darbības jēgu un nozīmi.

Meistarklases noslēgumā tika degustēta gatavā kūka, un izglītojamiem bija iespēja uzdot jautājumus un diskutēt ar konditori par to, kā labāk apgūt dažādus dekorēšanas paņēmienus, kur pēc tam strādāt un kā turpināt attīstīt savu karjeru ēdināšanas pakalpojumu vai konditorejas nozarē.

Paldies Tatjanai Maļuhinai par atsaucību un sniegto pieredzi!

Fotogalerija

Materiālu sagatavoja: pedagogs karjeras konsultants Rasma Svikle


« atpakaļ