Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Dagda \ Jaunumi

Seminārs-lekcija “Vai esi gatavs darbam?” DBT IPĪV “Dagda”

 

15. jūnijā projekta Nr. 8.3.5.0/16/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Daugavpils Būvniecības tehnikuma izglītības programmu īstenošanas vietā “Dagda” norisinājās karjeras attīstības atbalsta pasākums “Vai esi gatavs darbam?”, kuru vadīja biedrības “Darītājiem” pārstāvis, DU lektors Andrejs Zaičenko. Nodarbībās piedalījās izglītības programmu “Ēdināšanas pakalpojumu speciālists” un “Automehāniķis” 1., 2. un 4. kursu izglītojamie.
Pasākumu ievadīja lektora stāstījums par sevi un savu karjeras izaugsmes ceļu, tā attīstības veiksmēm un neveiksmēm. Lektors dalījās pieredzē par to, kā labāk izvēlēties konkrētu profesiju, lai pēc iespējas veiksmīgāk to apgūtu un sāktu strādāt izvēlētajā jomā, pakāpeniski attīstoties un kāpjot pa karjeras kāpnēm.
Pasākuma gaitā izglītojamiem bija iespēja izprast jēdzienus “karjera” un “darbs”, uzzināt, kas ir CV un motivācijas vēstule, kā tos pareizi uzrakstīt, veidot saturu. Tika rādīti arī reāli CV piemēri, skaidrots, ko iekļaut vai neiekļaut tā saturā.
Pasākuma otrajā daļā lektors sniedza informāciju par karjeras izaugsmes iespējām izvēloties studijas vai darbu, skaidrojot katras izvēles plusus un mīnusus. Pēc tam izglītojamiem bija jāiejūtas darba ņēmēja lomā un jāatbild uz iespējamajiem darba intervijas jautājumiem, kas daļai no viņiem bija liels izaicinājums. Tika secināts, ka darba devēja jautājumi var būt gana sarežģīti un ir jāprot uz tiem atbildēt tā, lai palielinātu savas izredzes iegūt konkrēto vakanci.

Fotogalerija


Paldies biedrībai “Darītājiem” un Andrejam Zaičenko par atsaucību un interesanto lekciju!

Sagatavoja: pedagogs karjeras konsultants Rasma Svikle

« atpakaļ