Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
UZŅEMŠANA 2024./2025.m.g. no 17. jūnija līdz 20. augustam. Vairāk informācijas -> SPIED ŠEIT!
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Daugavpils būvniecības tehnikuma topošie mašīnbūves tehniķi iedvesmojas mācību ekskursijā

22.02.2022
 
Mašīnbūve ir ļoti izplatīta un universāla specialitāte, kura vajadzīga jebkurā mašīnbūves, instrumentu izgatavošanas, remonta un daudzu citu nozaru uzņēmumos. Inženiertehnoloģija ir specialitāte tiem, kas cenšas mācīties kaut ko darīt ar savām rokām, kuri ir gatavi pārvaldīt mūsdienu mašīnas CNC, veikt rasējumus datorā un organizēt savu biznesu.

17. februārī Daugavpils būvniecības tehnikuma 3. kursa audzēkņi kvalifikācijā “Mašīnbūves tehniķis” kopā ar profesionālo priekšmetu skolotājiem Veru Paļčiku un Allu Vageli devās mācību ekskursijā uz uzņēmumu “Industrial Welding”, kas atrodas Daugavpilī. Uzņēmuma vadītāji ekskursijas sākumā ar katru izglītojamo novadīja individuālas sarunas. Šo sarunu mērķis bija noskaidrot, kas audzēkņus ieinteresēja apgūt mašīnbūves tehniķa profesiju, vai ir vēlme veidot karjeru šajā profesijā, kā arī konkrēti kādas prasmes audzēkņi vēlas iegūt praktisko apmācību laikā. Šī informācija palīdzēs nodrošināt pilnvērtīgākas praktiskās apmācības.

Audzēkņus iepazīstināja ar metāla materiālu veidiem, jaunām tehnoloģijām, darba iekārtu un galdu dažādību, kā arī ražošanas procesu no rasējuma līdz gatavai produkcijai, uzsverot darba procesa detaļas un kvalitāti ikdienas veicamajā ražošanas darbā. Ekskursija bija ļoti  interesanta, pasākums saliedēja grupu, kā arī deva jaunus, nepieredzētus iespaidus. Daugavpils būvniecības tehnikuma  jaunieši atzīst, ka ir vērts iepazīt dažādu uzņēmumu darbību. Kā arī  ir vērtīgi dzirdēt uzņēmumu vadītāju, īpašnieku un uzņēmēju viedokļus, domas un atziņas, lai izdarītu pareizās izvēles turpmākajā profesijas apguves ceļā.
Lai veicinātu jauniešu redzesloka paplašināšanu attiecībā uz mašīnbūves tehniķa profesiju, apzinātu nākotnes darba vidi, izvērtētu prioritātes un, galvenais, iegūtu praktiskās iemaņas, jau pavisam drīz audzēkņiem notiks darba vidē balstītas mācības uzņēmumā “Industrial Welding”.
Daugavpils būvniecības tehnikuma administrācija izsaka pateicību uzņēmuma “Industrial Welding” pārstāvim Mārim Gabranam par lieliski organizētu ekskursiju un siltu uzņemšanu. Ceram uz turpmāku sadarbību, organizējot darba vidē balstītas mācības, praktiskās nodarbības, kā arī kvalifikācijas praksi.

Informāciju sagatavoja:

Direktores vietniece mācību darba un audzināšanas jomā J. Fedosejeva

« atpakaļ