Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Darba vērošana Polijā

07.03.2023
 
Erasmus+ programmas skolu izglītības sektora projekta ietvaros no 26. februāra līdz 4. martam Latgales Industriālā tehnikuma darba grupa viesojās pieredzes apmaiņā Polijas izglītības iestādēs. Uz Poliju devās Valsts pārbaudījumu vadītāja Oksana Bogorodja, CE koordinatore Gunta Šukurova, metodiķe Svetlana Burlakova, bibliotekāre Anita Brice un angļu valodas skolotājs Oļegs Ostrovskis.

Vinsentija Vitosa vārdā nosauktajā Navojova pilsētas tehnikumā mēs iepazināmies ar izglītības iestādes piedāvātajām profesijām: biškopis, viesmīlis, veterinārārsts, zirgkopis un ainavu dizainieris. Diskusijas laikā ar tehnikuma direktoru un pedagogiem mēs apspriedām profesionālās izgītības tendences Polijā un Latvijā.

1. martā Polijā tiek atzīmēta “nolādētā” karavīra piemiņas diena. Šajā dienā mēs apmeklējām Artura Grotggera liceju Gribovā. Pasākumā piedalījās pilsētas mērs un Novi Sončas vicemērs. Liceja pedagogi un izglītojamie sagatavoja ļoti sirsnīgu literāri muzikālu priekšnesumu par Polijas varoņiem. Pēc svinīgās daļas notika tradicionālais skrējiens pilsētas parkā. Pēc pasākuma mēs apskatījām skolas mācību telpas, sporta un trenažieru zāli, bibliotēku, skolotāju darba telpu. Apspriedām skolotāju darba apstākļus Polijā un Latvijā.

Krakovā apmeklējām skolēnu un pieaugušo mācību centru Nr.1. Tur mēs varējām vērot, kā izglītojamie praktiski apgūst profesijas: sausās būves tehniķis, apdares darbu tehniķis, inženiersistēmu montētājs, galdnieks, betonētājs, mūrnieks, ainavu dizainieris. Ar centra direktoru apspriedām pieprasītākās profesijas, profesionālo kadru sagatavošanu un kvalifikācijas eksāmenu organizāciju Polijā un Latvijā.

Kultūras programmas ietvaros mēs apmeklējām otru lielāko Polijas pilsētu  Krakovu – zinātnes, mākslas, kultūras un tūrisma centru, "Polijas ziemas galvaspilsētu", vienu no pazīstamākajiem Polijas kūrortiem - kalnu slēpošanas, alpīnisma un tūrisma centru Zakopane un Kriņicu.

Milzīgs paldies Centrum Wspierania Szkół-Europejskie Programy Edukacyjne (Eiropas izglītības programmu – skolu atbalsta centrs) direktoram Tomasz Walicki un Novi Sončas pašvaldībai, īpaši vicemēram Antoni Roszyk, par tik siltu uzņemšanu un aktivitātēm bagātu programmu. Tas bija ļoti lietderīgs un jaunām idejām piepildīts darba brauciens.
Sagatavoja:
Projekta dalībnieki 
« atpakaļ