Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Ekskursija uz Lauksaimniecības Biznesa izstādi “Pavasaris 2023” Rāmavā

20.04.2023
 
Latgales Industriālā tehnikuma IPĪV “Višķi” grupas V-1-52, V-052 audzēkņi šī gada 14. aprīlī apmeklēja 31.Starptautisko Lauksaimniecības Biznesa izstādi “Pavasaris 2023” Rāmavā.

Brauciena sākumā tehnikuma audzēkņi apmeklēja Dojus Latvija klientu dienu Ķekavas filiālē. Dojus Latvija klientu dienā audzēkņi iepzinās ar jaunāko John Deere tehniku, uzņēmuma pārstāvji pastāstīja par jauninājumiem GPS sistēmu izmantošanā, kā arī precīzajām tehnoloģijām lauksaimniecībā. Tika iegūta plaša informācija par jaunākās traktortehnikas tehniskajām un kontroles iespējām.

Izstādē Rāmavā audzēkņi noklausijās lekciju par uzņēmuma Baltic Agro Machinery mērķiem, uzdevumiem, sasniegumiem. Personāla vadītāja Sarmīte Zvirbule jauniešus iepazīstināja ar karjeras un prakses iespējām uzņēmumā. Audzēkņiem tika prezentēta CLAAS traktortehnika un ražas novākšanas tehnika un tās jaunākais aprīkojums. Viens no izstādes apmeklējuma galvenajiem uzdevumiem bija jauniešiem sniegt jaunāko informāciju par lauksaimniecības nozares attīstības tendencēm, jaunāko tehniku. Plaši bija pārstāvēta KUHN mēslošanas un augu aizsardzības tehnikas, kas ļāva iepazīties ar aprīkojumu, kura galvenais uzdevums ir vides aizsardzība.

Izstādē bija iespēja satikt ražotāju pārstāvjus no ­Lietuvas, Igaunijas, ­Somijas, Dānijas, Nīderlandes un citām valstīm. Audzēkņiem tika stāstīts par augsnes apstrādes jaunākajām tehnoloģijām, kas sevī ietvēra minimālās augsnes apstrādes tehnoloģijas un graudaugu tiešo sēju.

Pavasara izstādē savu produkciju plaši piedāvāja sēklu, stādu un minerālmēslojuma tirgotāji.
Izstādes ietvaros notika arī mežizstrādes, namdaru un arboristu paraugdemonstrējumi, šķirnes trušu un liellopu minizstādes.
Jaunieši guva priekšstatu par aktuālo saistībā ar energoefektivitāti un alternatīvajiem energoresursiem saistītiem produktiem un risinājumiem, tostarp saules paneļiem, kas šobrīd ir īpaši aktuāli.


Profesionālo priekšmetu skolotājs Reinis Livmanis
 
 
 
 
« atpakaļ