Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Projekta PoVE Water starptautisko koordinatoru tikšanās

21.04.2023
 
           
No 19. līdz 21. aprīlim projektu koordinatore Viktorija Baranovska un konsultants vides izglītības jomā, Daugavpils Universitātes dekāns, asociētais profesors Juris Soms piedalījās Erasmus+ Profesionālās izcilības ūdens platformas projekta (PoVE Water Scale-Up) starptautiskās koordinatoru darba grupas vizītē Rīgā. Cilvēki no 23 organizācijām no 8 dažādām valstīm pulcējās, lai uzzinātu, kā universitātes, profesionālās izglītības iestādes, reģionālās iestādes un ūdens nozares uzņēmumi un institūcijas sadarbojas, lai nodrošinātu, ka ūdens nozarei ir kvalificēti darbinieki, kas šai nozarei ir tik ļoti nepieciešami.

Šoreiz varēja iepazīties ar vairākiem Baltijas profesionālās izcilības centra (CoVE) partneriem. Tika apmeklēts Vidzemes Tehnoloģiju un Dizaina tehnikums, pa ceļam apbrīnojot Latvijas dabas īpatnības un gleznainumu Gaujas Nacionālajā parkā pie Zvārtes ieža un apciemojot karoga dzimteni – Cēsis.

Rīgas Tehniskajā universitātē tika apskatītas Ūdens pētniecības un vides biotehnoloģijas laboratorijas, kā arī virtuālās realitātes telpas. Turklāt, uzņēmuma Warp pārstāvis no Nīderlandes aizveda visus ceļojumā nākotnē, lai parādītu, kādas iespējas virtuālā mācīšanās varētu sniegt ar ūdeni saistītajā profesionālajā izglītībā. Savukārt,  Olaines Tehnoloģiju koledžā iepazīstināja ar iekārtām biotehnoloģijā, vides aizsardzības tehnoloģijā un pārtikas produktu kvalitātes kontrolē.

Ekskursijas un apskates mijās ar intensīvām darbnīcām par sasniegto projekta uzdevumu kopumos un nākotnē plānotajām darbībām projekta mērķu sasniegšanai.  Ieguldot visu partneru spēkus, pielietojot un izmantojot viņu zināšanas, izstrādājot jaunas mācību programmas, mēs esam nonākuši pie pārejas uz virtuālo mācību materiālu izstrādi.

Liels paldies RTU Ūdens pētniecības un vides biotehnoloģiju laboratorijas vadošajam pētniekam, asociētajam profesoram un projektu vadītājam Jānim Rubulim un visai komandai par jauko uzņemšanu.
Mācību mobilitāti ārvalstīs finansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma, projekts PoVE Water Scale-up Nr.101055851.

Sagatavoja:
Starptautiskās sadarbības un projektu nodaļa 
« atpakaļ