Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
UZŅEMŠANA 2024./2025.m.g. no 17. jūnija. Vairāk informācijas -> SPIED ŠEIT!
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Piedalīšanās starptautiskajā seminārā Bratislavā (Slovākija)

20.05.2023
 
No šī gada 18. līdz 20. maijam es, Latgales Industriālā tehnikuma metodiķe Elga Drelinga un  Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskola vidusskolas angļu valodas skolotāja Iveta Leišavniece piedalījās “eTwinning” starptautiskajā profesionālās pilnveides seminārā “Innovation in Secondary Education”. Seminārā piedalījās 60 dalībnieki no 11 valstīm (Latvijas, Azerbaidžānas, Beļģijas, Slovākijas, Slovēnijas, Čehijas, Grieķijas, Horvātijas, Ziemeļmaķedonijas, Bulgārijas, Bosnijas un Hercogovinas).

Seminārā piedalījās pieredzes bagāti “eTwining” vēstnieki un arī tādi, kuri tikai apgūst mācību projektu organizēšanu e-vidē. Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskola Ivetas Leišavnieces vadībā ir ieguvusi “eTwinning” skolas statusu, tas nozīmē, ka viņi organizē un īsteno starptautiski nozīmīgus mācīšanās projektus. Mēs, Latgales Industriālajā tehnikumā vēl tikai meklējam iespējas kā dažādot jauniešu mācīšanos, izmantojot inovatīvas tehnoloģijas un starptautisku sadarbību. Tāpēc varēju mācīties no savas kolēģes.

Seminārā daudz guvām no lekcijām par mūsdienīgu mācīšanos un vēstnieku pieredzes stāstiem. Man īsts izaicinājums bija darbs ar Canva, Padlet, Actionbound, mācījos sarežģītas lietas veikt vienkārši.

Semināra organizatori bija īpaši padomājuši par dalībnieku savstarpējās sadarbības veicināšanu. Ģenerējām idejas un projektus, prezentējām, dalījām lomas, veicām kopīgus uzdevumus. Pat nemanījām, kurā brīdī bijām kļuvuši par draugiem, sadarbības partneriem.

Iepazinām arī vietējo kultūru. Noskatījāmies bērnu un jauniešu folkloras priekšnesumu, arī paši iesaistījāmies dejās. Mācību ekskursijā atradām un iepazinām arhitektūras pieminekļus, vēsturiski nozīmīgas vietas. Protams arī ēdināšana tika organizēta slovāku tradīcijās: pelmeņi, gaļa, dārzeņi un siers.

Semināra noslēgumā varu teikt, ka esmu gatava savā mācību darbā ieviest starptautisku mācīšanās projektu elementus. Kopā ar sadarbības partneri no Azerbaidžānas, izveidojām uzmetumu mācību projektam, kurā iesaistīsim topošos interjera dizainera asistentus. Gaidīšu arī uzaicinājumu pievienoties projektam, kuru ieplānojusi Iveta Leišavniece sadarbībā ar slovākiem. Ar interesi sekošu aktivitātēm, kuras organizē pārējie semināra dalībnieki, meklēšu iespēju piedalīties un atbalstīt.

Sadarbība ir nozīmīga, svarīgi sadarboties mācību procesā, savā ikdienas darbā!

Piedalīšanos seminārā atbalsta
Jaunatnes starptautisko projektu aģentūra un Latgales industriālais tehnikums
Sagatavoja: E.Drelinga
   « atpakaļ