Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
UZŅEMŠANA 2024./2025.m.g. no 17. jūnija. Vairāk informācijas -> SPIED ŠEIT!
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Mācību prakse Portugālē

05.06.2023
 


Erasmus+ programmas ietvaros no 7.maija līdz 26.maijam divi topošie apdares darbu tehniķi, divi arhitektūras tehniķi un divi interjera dizainera asistenti devās darba praksē uz Montijo un Lisabonas pilsētu, Portugālē. Kopā ar izglītojamajiem, kā pavadošā persona devās profesionālās izglītības skolotāja Irina Abramova.

Praktikanti apvienoja jau iegūtās teorētiskās zināšanas tehnikumā ar praktisko pieredzi, pilnveidoja savas valodu prasmes un iemācījās komunicēt ar citiem projekta dalībniekiem. Visas prakses laikā izglītojamie strādāja cītīgi, atbildīgi un godprātīgi atbilstoši attiecīgās profesijas uzdevumiem.

Apdares darbu tehniķi izpildīja fasādes un jumtu darbus, kuros ietilpa šuvju tīrīšana, jaunu šuvju aizpildīšana, virsmu krāsošana un darba vietas mitrā tīrīšana. Interjera dizainera asistenti izstrādāja publisko telpu dizaina projektus. Apskatot būvobjektu, veica mērījumus, kā arī izpildīja uzmērījuma rasējumus, izvēlējās mēbeles un atbilstošus mēbeļu materiālus, kā arī veica 3D vizualizācijas 3ds Max programmā. Savukārt arhitektūras tehniķi izstrādāja dažādā veida māju un ēku plānus AutoCAD programmā, padziļinot zināšanas programmas izmantošanā , kā arī uzlaboja 3D modulēšanas prasmes.  

Galvaspilsētā Lisabonā jaunieši izpētīja pilsētas vidi, arhitektūru un būves, kā arī apmeklēja Lisabonas okeanāriju Oceanario de Lisboa. Brīvajā laikā audzēkņi devās apskatīt tuvākās pilsētas, lai padziļināti izpētītu vietējo floru, muzejus un kultūrvēsturiskus objektus.

Izglītojamie apskatīja Setubal pilsētu, kur paspēja apmeklēt cietoksni Forte de Sao Filipe. Bija iespēja apmeklēt otro lielāko pilsētu Porto, kas ir slavējama ar savām baznīcām un milzīgo Ponte luis I tiltu. Grupa iepazinās arī ar Kaškajas pilsētu, kur  apmeklēja dažādus mākslas muzejus, tādus kā Dom Luís I Foundation un Casa de Santa Maria, dabas objektus, izvietotus piejūras klintīs Boca do inferno.
Pēdējā dienā jaunieši devās uz Svēto Georgu pili, kur varēja raudzīties uz skaistu saulrietu un brīnišķīgiem Lisabonas skatiem.

Erasmus+ projekts deva iespēju ne tikai gūt profesionālu pieredzi uzņēmumos, bet arī iepazīties ar vietējo kultūru un arhitektūru, gūt jaunas emocijas un sazināšanās prasmes.

Fotogalerija

Informāciju sagatavoja projekta dalībnieki
« atpakaļ