Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
UZŅEMŠANA 2024./2025.m.g. no 17. jūnija. Vairāk informācijas -> SPIED ŠEIT!
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Audzināšanas stunda par tēmu "Stress. Tā cēloņi. Stresa pārvaldīšana."

09.06.2023
 
Izmantojot Erasmus+ programmas iespējas LIT pedagogi Ilona Kuņicka un Lija Gladeviča  apmeklēti profesionālās pilnveides kursus Horvātijā, iegūstot jaunas zināšans un prasmes, kuras arī tika pielietotas praktiski audzināšanas stundā.

09.06.2023. izglītojamajie 1-02T “Transportlīdzekļu krāsotājs” un 2-02T “Transportlīdzekļu krāsotājs” pedagogi novadīja kopīgo audzināšanas stundu par tēmu Stress. Tā cēloņi. Stresa pārvaldīšana.

Šī tēma ir ļoti aktuāla, jo mūsdienās katrs cilvēks savā ikdienā saskaras ar stresu. Stress mūsdienās ir neizbēgams un  katram cilvēkam ir jāspēj kontrolēt un pārvaldīt stresu.

Audzināšanas stundas sākumā skolotājas iepazīstināja audzēkņus ar tēmas aktualitāti. Tika izrunāts kas ir stress, tā rasšanās cēloņi un kā stresu pārvaldīt. Audzēkņi aktīvi iesaistījās diskusijā par stresu, minēja neveselīgos un veselīgos veidus kā pārvarēt stresu. Izglītojamie dalījās ar saviem stresa pārvaldīšnas paņēmieniem ikdienā. Apsprieda diskusijas veidā izplatītākos stresa pārvaldīšans veidus grupās.

Pēc teorētiskās daļas, skolotājas novadīja viktorīnu izmantojot Wordwall lietotni. Lai aktivizētu viktorīnu, audzēkņiem bija nepieciešami savi telefoni un kamera, jo izmantojot lietotni QRCode Monkey tikai izveidots QR kods, kurš aktivizēja viktorīnu. Audzēkņiem viktorīna radīja interesi un tā bija ne pavisam ierasta metode, kā pārbaudīt savas zināšanas.
Izmantojot vienu no stresa pārvaldīšanas veidiem – pastaigas dabā, dabas un rekreācijas resursu izmantošana, pēc aktīvās darbības mācību stundas otrajā daļā skolotājas aicināja audzēkņus kopā doties uz tehnikuma pagalmu. Skolotājas iesaistīja audzēkņus sarunās, noskaidrojot vai viņi izmanto šo stresa pārvaldīšanas veidu - cik bieži viņi izmanto pastaigas, lai samazinātu stresu, kādas vietas izvēlas savām pastaigām u.c. Stundas noslēgumā klusumā visi kopā izbaudīja dabu: sauli, vēju un, protams, putnu dziedāšanu. Šāda audzināšnas stunda bija neierasta audzēkņiem. Audzēkņi atzina, ka ikdienas stresa situāciju ir pamatā skatījuši kā risināmo problēmu, bet reti kad ir aizdomājušies, ka stresa situācijas var būt arī pašizaugsmes, pašattīstības veidotājs, kā arī uzzināja jaunus stresa parvaldīšanas paņēmienus.
 
Rakstu sagatavoja I.Kuņicka un L.Gladeviča 
« atpakaļ