Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
UZŅEMŠANA 2024./2025.m.g. no 17. jūnija līdz 20. augustam. Vairāk informācijas -> SPIED ŠEIT!
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana

22.09.2023
 

Piektdien, 22. septembrī, Latgales Industriālā tehnikuma direktore Ināra Ostrovska,  Izglītības un zinātnes ministrijas Struktūrfondu departamenta direktora vietniece profesionālās izglītības un mūžizglītības attīstības jomā Gunta Arāja, Valsts Izglītības attīstības aģentūras  Izglītības infrastruktūras projektu departamenta direktors Herberts Bucenieks, SIA Lagron valdes loceklis Vladimirs Pučkovs un Latgales Industriālā tehnikuma Izglītojamo pašpārvaldes pārstāvis – 2. kursa students  Artis Konutis pārgrieza lentīti, svinīgi atklājot jauno sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu kompleksu.

“Esam realizējuši ilgi lolotu sapni, iegūstot mūsdienīgu sporta zāli un praktisko mācību poligonu, kas ir liels ieguvums 1300 Latgales Industriālā tehnikuma jauniešiem,” zāles atklāšanas pasākumā sacīja skolas direktore I.Ostrovska, sakot paldies ikvienam, kurš sniedza atbalstu lielā projekta īstenošanā. 

Svinīgajā atklāšanas pasākumā piedalījās viesi no Latvijas Republikas 14.Saeimas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Daugavpils valstspilsētas pašvaldības, Augšdaugavas novada pašvadības, Latgales Plānošanas reģiona administrācijas, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes, tehnikuma Konventa, AMI centra, citiem tehnikumiem un uzņēmēji.

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš pauda gandarījumu, ka pilsēta ir kļuvusi par vēl vienu sporta zāli bagātāka, un tas ir būtisks ieguldījums pilsētas attīstībā.

Jaunajam ēku kompleksam savu svētību deva Daugavpils Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcas priesteris Andris Ševels un Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Svēto mocekļu Borisa un Gļeba katedrāles priesteris Pāvels Tkačenko.

Sporta zāles un slēgtā poligona apmācību darbnīcu būvniecības projekti kopumā īstenoti 6,5 gadu laikā (no 2017.gada janvāra līdz 2023.gada jūlijam), ieguldot 6,5 miljonus EUR.  Latgales Industriālais tehnikums projektu īstenoja sadarbībā ar  Valsts izglītības attīstības aģentūru. Būvdarbus veica pilnsabiedrība „PMK un BBA” un SIA “Lagron”.

Projekta ietvaros veikta slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu jaunbūves būvniecība ar kopējo platību 1654 kvadrātmetri, kurā ietilpst praktisko apmācību darbnīcas prioritāro izglītības programmu - "Būvdarbi", “Būvniecība”, “Autotransports” un “Metālapstrāde” īstenošanai un veikta šo darbnīcu aprīkošana ar iekārtām.

Sporta zāle nodrošināta ar sacensībām atbilstošu zāli 1030 kvadrātmetru platībā, komandu ģērbtuvēm un dušas telpām, skolotāju un treneru telpām. Paredzēts laukums handbolam, volejbolam, basketbolam, florbolam un telpu futbolam. Izbūvētas tribīnes ar 150 vietām.

Atklāšanas pasākums turpinājās sporta zālē. Pasākuma viesus, tehnikuma jauniešus un skolotājus priecēja breika deju  skolas “Factory Kingz” (vadītājs Andžejs Začiņajevs),  deju grupas “STOPTIME” (vadītājs  Aleksandrs Lukša) un tehnikuma jauniešu  paraugdemonstrējumi volejbolā, telpu futbolā un svarbumbu celšanā sporta skolotāju - Ivana Gaļaša, Edgara Baltača un Jāņa Čaplinska vadībā. Jauniešiem pievienojās un  svarbumbu celšanā savas prasmes nodemonstrēja  bijušais LR 13.Saeimas deputāts Sandis Riekstiņš. Savukārt,  Latvijas izlases dalībnieks volejbolā - Danila Mironovs, kurš aizraujas arī ar  basketbolu, demonstrēja tehniski skaistus basketbola metienus.

Par veiksmīgu sadarbību un ieguldīto darbu slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu un sporta zāles būvniecībā tika pasniegtas pateicības būvniecības procesā iesaistītajām pusēm.

Atklāšanas pasākuma aktivitātes turpinājās mācību poligonā, kur viesiem bija iespēja apmeklēt transportlīdzekļu krāsotāju, lokmetinātāju TIG, ģeotehniķu un ēku būvtehniķu praktisko apmācību darbnīcas.

Izveidota mūsdienīga, darba tirgus prasībām atbilstoša mācību, darba un atpūtas vide profesionālās izglītības programmu audzēkņiem un pedagogiem. Novēlām mūsu jauniešiem un skolotājiem izturību, gribasspēku un augstus rezultātus gan mācībās, gan sportā! Lai izdodas!


Fotogalerija
 

Informāciju sagatavoja Starptautiskās sadarbības nodaļa

« atpakaļ