Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
UZŅEMŠANA 2024./2025.m.g. no 17. jūnija. Vairāk informācijas -> SPIED ŠEIT!
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļa mūsu tehnikumā

24.10.2023
 
24.-31. oktobrī pasaulē un Latvijā tiek atzīmēta Informācijpratības un medijpratības nedēļa.

Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļu kopš 2012. gada rīko UNESCO. Nedēļas mērķis ir veicināt medijpratības un informācijpratības attīstību, lai uzlabotu cilvēku kritiskās domāšanas prasmes informācijas, mediju un tehnoloģijas jautājumos; sekmēt pilsonisko līdzdalību, pašizpausmi, ekonomisko attīstību un cīņu ar dezinformāciju.

UNESCO Ģenerālajā konferencē 2019. gadā tika pieņemta rezolūcija, ka nedēļa notiks ik gadu no 24. līdz 31. oktobrim. 2021. gadā nedēļas rīkošanu apstiprināja arī ANO Ģenerālā asambleja.
24. oktobrī tehnikuma dienesta viesnīcas audzēkņi apmeklēja LCB filiāli - Ceriņu bibliotēku, lai Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļas ietvaros piedalītos pasākumā “Ieraudzīji, izlasīji, izvērtē!”. Bibliotekāre S.Ceple pastāstīja par kritiskās domāšanas prasmēm mediju jautājumos, iepazīstināja ar e-paraksta lietošanu, ieteica, kā paust savas emocijas, attieksmi un noskaņojumu rakstveida privātajā saziņā un piedāvāja katram izveidot savu stilizētu grafisko attēlu – emodži. Nodarbība bija jautra un noderīga.

LIT bibliotekāre J.Sokolova piebilda, ka e-paraksta iekārta ir arī tehnikuma bibliotēkā un tur var saņemt palīdzību tās lietošanā.

Ekskursijas nobeigumā tika sniegtas atbildes uz apmeklētāju jautājumiem.

Līdz 31. oktobrim visi interesenti tiek laipni aicināti uz LIT bibliotēku e-paraksta izmantošanas apmācībai, kā arī uz konsultāciju informācijas meklēšanā LCB katalogā un datubāzēs (individuāli vai grupās).

LNB Bibliotēku attīstības centrs sadarbībā ar organizāciju “Medijpratējs” aicina Latvijas skolu skolēnus piedalīties aptaujā par jauniešu digitālajām zināšanām, kā arī darbu medijpratības jomā ar jauniešu auditoriju. Sniegtās atbildes būs nozīmīgs resurss jauna informatīva izdevuma tapšanai, kas kalpos kā palīgs turpmākam darbam bibliotēkās tieši jauniešu medijpratības sekmēšanai. Lūgums īso 4 jautājumu aptauju izplatīt jauniešiem, lai palīdzētu izdevuma autoriem satura veidošanā. Aptauja aktuāla līdz 30. oktobrim.

Saite uz aptauju: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfzaIyDuq7BjdfZVaJj8yUd89034ncibv-oGzPKbUZjsdq6Mw/viewform

Informāciju sagatavoja bibliotekāre Jeļena Sokolova 

« atpakaļ