Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Filmas "Valiant! Brauciens uz brīvu Latviju" prezentācija

18.01.2024
 

Ceturtdien, 18.janvārī, tehnikumā notika dokumentālās filmas “Valiant! Brauciens uz brīvu Latviju” prezentācija un tikšanās ar filmas autoru un galveno varoni Juri Bļodnieku.

Dokumentālā filma ir par trimdas latviešu politiskajām demonstrācijām Aukstā kara noslēguma fāzē 20. gs. 80. gados, kad  Ziemeļamerikas latviešu jauniešu politiskās demonstrācijas piesaistīja preses uzmanību Baltijas valstu okupācijas jautājumam. Tas bija laiks, kad tikai retais amerikānis prata atrast Latvijas vārdu uz pasaules kartes. Filma ir stāsts par šo laiku - par trimdas latviešu jauniešu izdomu, trakulīgumu, drosmi un nacionālpatriotisko stāju, kas tiek atklāts, izmantojot vienas ļoti īpašas automašīnas dzīvesstāstu. Filmā vienlaikus bagātīgiem arhīvu materiāliem ir iekļautas intervijas ar Latvijai nozīmīgiem sabiedriskajiem darbiniekiem, atklājot viņu jaunības gaitas, kurās cīņa par Latvijas neatkarības atjaunošanu bija pašsaprotama.

Tehnikuma izglītojamie un skolotāji noskatījās filmu un iepazinās ar vēsturiskiem faktiem, kas ir saistīti ar cīņām par Latvijas neatkarību. Filmas noslēgumā J.Bļodnieks uzrunāja jauniešus un dalījās ar filmas tapšanas vēsturi. 

Izsakām pateicību par iespēju tikties ar J.Bļodnieku un noskatīties filmu ASV vēstniecībai Latvijā un projekta īstenotājiem.

Fotogalerija

Informāciju sagatavoja: Metodiskais un pedagogu tālākizglītības centrs

 

« atpakaļ