Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Profesionālās kompetences grants ceļu būvniecībā un uzturēšanā

11.04.2018
  9. un 10. aprīlī Daugavpils Būvniecības tehnikumā notika seminārs izglītojamajiem un pedagogiem “Profesionālās kompetences grants ceļu būvniecībā un uzturēšanā”.
Jaunu grants ceļu būve, esošo atjaunošana un uzturēšana ir ļoti svarīgs valsts un pašvaldību jautājums. Tam pēdējā laikā ir pievērsta liela uzmanība. Tāpēc tika organizēts seminārs, kurā aicinājām ceļu būves speciālistus, audzēkņus un pedagogus no Latvijas profesionālās izglītības mācību iestādēm, lai runātu par jauno speciālistu kompetencēm, zināšanām un prasmēm, kas ir nepieciešamas ceļu būvtehniķiem. Ceļu būvtehniķus Latvijā sagatavo trīs mācību iestādēs: Saldus tehnikums, Smiltenes tehnikums un Daugavpils Būvniecības tehnikums.
Pirmajā semināra dienā ceļu eksperts, inženieris Jānis Kivilands, stāstīja par grants ceļu esošo stāvokli, uzturēšanas un kopšanas darbiem, to veidiem, tehnoloģijām un prasībām. Detalizēti runāja par ceļu pārbūvi, darbu veidiem un materiāliem. Ceļu būves projektu vadītājs Juris Buls un DBT Ceļu būves nodaļas vadītāja Inga Pujate stāstīja par ģeosintētisko materiālu izmantošanu grants ceļu būvē. Visi lektoru stāstījumi bija labi atspoguļoti ilustratīvajā materiālā, kas deva iespēju gan audzēkņiem, gan pedagogiem vēl vairāk iedziļināties nopietnās prasībās un dažādās niansēs grants ceļu būvē un to uzturēšanā.
Otrajā semināra dienā par ceļu būvmateriālu pārbaudes un testēšanas nozīmi būvniecības procesā runāja CBF SIA “Binders” Ceļu būvmateriālu testēšanas laboratorijas vadītājs Edvards Pavlovskis. Savukārt par grants ceļu būvniecību purvainās vietās stāstīja SIA “SKA birojs” ceļu būvinženieris Vadims Semoņenko. Savā stāstījumā lektors īpašu uzmanību pievērsa tehnoloģijām, kas tiek pielietotas ceļu būvniecībai purvainās vietās, kas visiem bija ļoti interesanti.
Seminārs bija lietderīgs gan audzēkņiem, gan izglītojamajiem, par ko liecināja arī citu tehnikumu audzēkņu un pedagopgu atsauksmes.
Liels paldies visiem lektoriem, kas atsaucās uz mūsu aicinājumu uzstāties šajā seminārā un sniegt informāciju jauniešiem un pedagogiem par aktuālo grants ceļu būvē!

Fotogalerija
 

Sagatavoja: Jolanta Savvina
Informācijas un metodiskā centra vadītāja

« atpakaļ