Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Mācību ekskursija uz Rīgu “Iepazīsti savas profesijas ikdienu”

17.04.2018
 

16. aprīlī, projekta  Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, notika mācību ekskursija uz Rīgu “Iepazīsti savas profesijas ikdienu”. Daugavpils Būvniecības tehnikuma audzēkņiem, topošajiem arhitektūras tehniķiem, bija iespēja paviesoties Rīgas Tehniskajā Universitātē, arhitektūras fakultātē, Koka arhitektūras centrā un izpētīt Vecrīgas arhitektūru.
Rīgas Tehniskajā Universitātē tehnikuma audzēkņus un skolotājus sagaidīja arhitektūras fakultātes dekāna vietnieks Aldis Lapiņš, kurš iepazīstināja ar fakultāti, izglītības iespējām, klausītavām, darbnīcām, dizaina studiju un studentiem. Dekāna vietnieks īpašu uzmanību veltīja tieši informēšanai par iestājpārbaudījumiem un prasībām, ko RTU sagaida no saviem topošajiem arhitektūras studentiem, parādot arī labākos no iestājpārbaudījumu darbiem. Tika stāstīts arī par arhitekta profesiju, par nepieciešamo izglītību, karjeras un personīgajām prasmēm, ko darba devēji sagaida no jaunajiem profesionāļiem.
Koka arhitektūras centrā tehnikuma audzēkņiem bija iespēja atklāt Kalnciema kvartāla arhitektūru. Vispirms jaunieši devās ekskursijā pa Kalnciema kvartālu, iepazīstot ēku vēsturi un to, kā tās ieguvušas tagadējo izskatu. Pēc tās, Koka arhitektūras centra vadošais speciālists Jānis Pelsis, iepazīstināja ar Kalnciema kvartāla restaurācijas procesu, izmantotajiem materiāliem un krāsām, karjeras iespējām restaurācijas un koka arhitektūras jomā, prakses iespējām viņu uzņēmumā un personīgo pieredzi.
Ekskursija turpinājās ar pastaigu pa Vecrīgu, iepazīstot tās arhitektūru, īpašu uzmanību vēršot jūgendstilā veidotajām ēkām.


Fotogalerija 

Sagtavoja: Linda Pūdāne
Pedagogs karjeras konsultants

« atpakaļ