Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Noskaidroti labākie profesionāļi

15.05.2018
  Daugavpils Būvniecības tehnikumā divās saulainās un ne pa jokam karstās dienās, 10. un 11.maijā, norisinājās profesionālās meistarības konkurss “Ātrākais automehāniķis 2018”.
Konkursā piedalījās deviņu Latvijas profesionālo izglītības iestāžu komandas, katrā komandā 2 audzēkņi: Kuldīgas Tehnoloģiju un Tūrisma tehnikums,  Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola, Liepājas Valsts tehnikums, Jelgavas tehnikums, Kandavas Lauksaimniecības tehnikums,  Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines struktūrvienība, Malnavas koledža, Aizkraukles Profesionālā vidusskola un Daugavpils Būvniecības tehnikums. Kopīgais dalībnieku skaits - 18 audzēkņi no dažādiem Latvijas reģioniem.
Divas dienas profesionālo izglītības iestāžu komandas sacentās savā starpā izpildot nopietnus konkursa uzdevumus. Tās bija saspringtas sacensības, kurās tika demonstrētas prasmes, zināšanas un kompetence automehāniķa profesijā, kas maksimāli tuvinātas darbam darba vidē.
Konkursa uzdevuma ietvaros tika diagnosticēts automobiļa tehniskais stāvoklis, notika ekspress riepu nomaiņa, riepu montāža, benzīna un dīzeļa dzinēja elementu un devēju atpazīšana, GSM piedziņas siksnas nomaiņa, pusass putekļu aizsarga maiņa. Konkursa laikā bija jāsamontē elektriskā shēma, kā arī jāveic automobiļa riteņu ģeometrijas regulēšana u.c. uzdevumi. Kopā tika izpildīti 11 posmi jeb konkursa uzdevumi, pēc kuru rezultātiem noteikta labākā komanda.
Ir patiess prieks, ka visu komandu dalībnieki izgāja visus 11 posmus, kuros bija gan vieglāks, gan sarežģītāks uzdevums, pie tam viss vēl tika fiksēts uz laiku, jo tas ir ātrākā un spējīgākā automehāniķa konkurss.
Konkursu vērtēja kompetenta žūrija, kuras priekšsēdētājs Auto asociācijas valdes loceklis Inguss Rūtiņš, Auto nozares speciālisti un Daugavpils Būvniecības tehnikuma Autotransporta nodaļas vadītājs K.Sarans.
Visi konkursanti bija nopietni sagatavojušies, katra skola izvirzīja divus labākos un spējīgākos jaunos automehāniķus. Pirmajā dienā tika veikti 7 konkursa posmi, bet otrajā dienā – četri. Darbs prasīja lielu atdevi, bet puiši godam cīnījās. Konkursa kopvērtējumā ar 133 punktiem pirmo vietu izcīnīja Daugavpils Būvniecības tehnikuma komanda, kuras sastāvā Andris Daļeckis 2.kursa izglītojamais un Edgars Balulis 4.kursa audzēknis. Otrajā vietā ar 72 punktiem ierindojās Jelgavas tehnikuma komanda, bet trešajā vietā Zaļenieku komercionālās un amatniecības vidusskolas komanda ar 68 punktiem.
Konkursu atbalstīja Valsts izglītības satura centrs, Latvijas Auto asociācija, SIA KG Knutsson, SIA Auto Welle, SIA Tehauto Latgale, SIA Autofavorīts. 1. – 3. vietu ieguvēji no konkursa sponsoriem saņēma vērtīgas balvas: automehāniķu instrumantu komplektus, visiem dalībniekiem no SIA KG Knutsson tika dāvināti ar uzņēmuma logo zīmi T- krekliņi. Godalgoto vietu komandām tika pasniegti kausi un diplomi.
Izsakām lielu paldies Autotransporta nodaļas vadītājam K.Saranam un visiem nodaļas pedagogiem, kā arī konkursa sekundantiem par lielo ieguldījumu konkursa organizēšanā un nodrošināšanā!

Fotogalerija

Apsveicam mūsu uzvarētājus, labākos automehāniķus: Andri Daļecki un Edgaru Baluli!

Sagatavoja:
Jolanta Savvina
Informācijas un metodiskā centra vadītāja

« atpakaļ