Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Interjera noformētāji ekskursijā uz RTU, interjera salonu “Krassky” un Dekoratīvas mākslas un dizaina muzeju

30.05.2018
 

2018. gada 29. maijā, projekta „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr.8.3.5.0/16/I/001, ietvaros notika programmas “Interjera noformētājs”, grupu 2-03 un 03b, mācību ekskursija “Iepazīsti savas profesijas ikdienu” uz Rīgu.
Vispirms, audzēkņi un pasniedzējas viesojās Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina tehnoloģiju institūtā, kur laipni uzņēma institūta direktore Dana Beļakova un programmu studenti. Sākumā tehnikuma audzēkņi tika iepazīstināti Dizaina tehnoloģiju institūta darbību, programmām, rīkotajiem pasākumiem. Tam sekoja ekskursija pa RTU telpām, ko pavadīja stāstījums par studentu dzīvi, bakalaura darbiem, konkursiem un iespējām, ko sniedz studijas šajā universitātē. Bija iespēja aplūkot arhitektūras fakultātes studentu veidotos ēku maketus, studiju un bakalaura darbus, paviesoties gleznošanas nodarbībā un satikt studentus, kas gatavo semestra noslēguma darbus.
Tālāk ekskursija turpinājās interjera salonā “Krassky”, kur dizainere, pārdošanas speciāliste Džūlija Ekuse iepazīstināja ar salona darbību, materiāliem, aktuālajām tendencēm un zīmoliem interjera dizainā.
Interjera salonā “Krassky” tika sniegta arī lekcija Karjeras iespējas industrijā, jeb kā nepazaudēt sevi un būt radošam”. Lekcijā tika sniegts ieskats par mācību un darba iespējām jomā pēc tehnikuma absolvēšanas, pieredzes stāsts par karjeras veidošanu interjera dizaina nozarē, doti padomi, kā attīstīt radošumu un paplašināt redzesloku.
Ikviens ekskursijas dalībnieks atzina, ka tā bija ļoti vērtīga pieredze izprast kā darbojas interjera salons, un kādas zināšanas ir jāpilnveido, lai varētu iekļauties nozarē un būt lietas kursā par visām aktualitātēm.
Ekskursijas noslēgumā tika apmeklēta Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja pastāvīgā ekspozīcija. Gide iepazīstināja ar Latvijas vadošo dekoratīvās mākslas un dizaina mākslinieku daiļradi, kā arī stāstīja par dekoratīvajā mākslā un dizainā dominējošiem stiliem un virzieniem laika posmā no 19. gs. beigām līdz mūsdienām.

Fotogalerija
 

Sagatavoja: pedagogs karjeras konsultants Linda Pūdāne

« atpakaļ