Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Linogriezuma tehnikas grafikas meistarklase

01.06.2018
 

2018. gada 31. maijā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā notika meistarklase “Gūsti pieredzi!”, kas tika novadīta programmas “Interjera noformētājs” 03a, 03c un 03d kursu audzēkņiem. Meistarklasē tika sniegts ieskats par linogriezuma grafikas tehniku, linogriezuma tehnikā veidotajiem darbiem un veiktas praktiskās nodarbības. Audzēkņi tika iepazīstināti ar mākslas un dizaina nozarē izmantotās linogriezuma tehnikas darbu pielietojumu interjera noformēšanā. Iespējamajām karjeras veidošanas iespējām mākslas un dizaina nozarē.

Katram meistarklases dalībniekam bija jāizveido kāds ornaments, raksts vai zīmējums uz grafikas darbu linoleja gabaliņa un ar kaltu vai nazīti tas jāizgrebj. Tad, veidotais grebums linolejā tika noklāts ar grafikas darbu krāsu un izmantojot presi, tika veidots nospiedums uz papīra. Kopīgi tika pārrunāts, kā šo tehniku varētu izmantot interjera noformēšanā un dizainā.

Nodarbības vadīja grafiķis, Latvijas Mākslinieku savienības biedrs, mākslinieks Māris Čačka.

Meistarklase tika organizēta projekta „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr.8.3.5.0/16/I/001, ietvaros.

Fotogalerija

Sagatavoja: pedagogs karjeras konsultants Linda Pūdāne, 

« atpakaļ