Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Interjera noformētāji mācību ekskursijā “Iepazīsti savas profesijas ikdienu”

14.06.2018
 

2018. gada 13.jūnijā projekta „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr.8.3.5.0/16/I/001, ietvaros notika programmas “Interjera noformētājs”, grupas 1-03, mācību ekskursija “Iepazīsti savas profesijas ikdienu” uz Lūznavu un Rēzekni.
Lūznavā tika apmeklēta digitālās mākslas izstāde “Zeme/Jūra/Signāls”, kas veidota projekta “European connections in digital art – EUCIDA” (Digitālā māksla aptver Eiropu) ietvaros. Izstādē piedalās seši mākslinieki no dažādām valstīm – Alans Butlers (Īrija), Gregoris Čatonskis (Francija/Kanāda), Džons Gerrards (Īrija/Austrija), Nikolass Sassoons (Francija/Kanāda) un Santa Fransa (Latvija). Izstāde pārsteidza ar jaunām metodēm, izkārtojumu un ideju par dažādu sistēmu atainojumu.
Lūznavas muižā tika skatīta arī RTA (Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas) dizaina programmu studentu darbu izstāde, kurā apkopoti profesionālās maģistra studiju programmas “Dizains”, profesionālās bakalaura studiju programmas “Interjera dizains”, kā arī pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas “Apģērbu dizains un tehnoloģija” studentu darbi.  Īpašu audzēkņu uzmanību piesaistīja programmas „Interjera dizains” studentu izstrādātie gaismas objekti: grīdas gaismekļi, galda lampas, iekaramie gaismas ķermeņi.
Tālāk tika apmeklēta Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāle, kur ikvienam bija iespēja iepazīties ar mācību programmām un studentu izstrādātajiem darbiem, iepazīties ar restaurācijas procesu un materiāliem.
Ļoti interesants bija Latgales vēstniecības “Gors” apmeklējums, kur tika izklāstīts, ne vien tā vizuālais tēls, ideja un interjers, bet arī dota iespēja paviesoties tur, kur parasti atnākot uz pasākumu apmeklētājiem nav iespēja tikt – uz terases, aizkulisēs un mākslinieku telpās, uz skatuves un pat lielajā kravas liftā. “Gors” vestibilā bija skatāma Magones Boleiko personālizstāde “Paralēlās pasaules”, kur neparastā veidā apvienoti meteoroloģiskie un sociālo tīklu simboli, kas mehāniski savienoti, iekļaujot tos vienas kompozīcijas ietvaros, nevis izmantojot līdzību pārnesumus.
Ekskursijas noslēgumā tehnikuma audzēkņi un pedagogi apmeklēja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju, kur programmas “Interjera dizains” direktores Diānas Apeles vadībā tika iepazīstināts ar studiju virziena “Mākslas” programmām, studentu darbiem, darbnīcām, auditorijām un stāstīts par studentu dzīvi akadēmijā.
Mācību ekskursija programmas “Interjera noformētājs” audzēkņiem palīdzēja iepazīt vairāk sava karjeras ceļa iespējas, gūt izpratni par studiju iespējām un studiju procesu studiju virzienā “Mākslas”, uzzināt kā tiek veidots ēkas vizuālais tēls un paplašinātas zināšanas par industriālo dizainu apmeklējot RTA inženieru fakultātes jaunuzcelto korpusu.

Fotogalerija
 

Sagatavoja: pedagogs karjeras konsultants Linda Pūdāne

« atpakaļ