Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Uzvara Ceļu būves nozares konkursā

07.10.2021
 

7. oktobrī Smiltenes tehnikumā norisinājās jauno profesionāļu meistarības konkurss “Ceļu būve”, kurā Daugavpils būvniecības tehnikuma komanda, ceturtā kursa audzēkņu Valērija Afanasjeva, Artjoma Lisicina un Armanda Eglia sastāvā, ieguva lielāko punktu skaitu un guva uzvaru. Konkursā komandās pa trīs sacentās deviņi audzēkņi.

Daugavpils būvniecības tehnikuma topošie speciālisti un pirmās vietas ieguvēji uzvarēja ar 74,06 punktiem no maksimāli sasniedzamajiem 100 punktiem. Otro vietu izcīnīja Saldus tehnikuma audzēkņi Mārcis Neicinieks, Reinis Nils Grīnblats un Ivo Grintāls ar 71,83 punktiem. Savukārt trešajā vietā ar 68,11 punktiem ierindojās Smiltenes tehnikuma audzēkņi Mārcis Ragains, Ričards Patašs un Renāts Paeglis.

“Konkurss noteikti ir sniedzis labu pieredzi, kas noderēs nākotnē. Piemēram, sapratām, ka būtu jātrenē matemātikas zināšanas, jo aprēķināšanas uzdevumos gāja grūtāk. Savukārt vislabāk mūsu komandai padevās ceļa apmaļu izbūve,” stāsta Daugavpils būvniecības tehnikuma audzēknis Valērijs Afanasjevs.

Konkursa uzdevumos ietilpa ceļa apmaļu izbūve, veidojot tās noteiktā augstumā, dažādu būvmateriālu un ceļu būves nozarē izmantotās tehnikas atpazīšana un raksturošana, mērījumu veikšana ar optisko nivelieri, trases plānu nospraušana dabā, kā arī teorētisko zināšanu pierādīšana par nozarē svarīgiem terminiem, veicamajiem darbiem un darba aizsardzību.

Konkursa uzdevumus izstrādāja, kā arī konkursantu komandu veikto darbu vērtēja SIA “8 CBR” projektu vadītājs un vērtēšanas žūrijas priekšsēdētājs Aldis Šaicāns, SIA “Ceļu komforts” būvinženieris Aigars Leitis, kā arī būvniecības firmas SIA “VIRĀŽA” darbu vadītājs Andis Virskuls.

Ceļu būves nozares konkursa vērtēšanas žūrijas priekšsēdētājs un SIA “8 CBR” projektu vadītājs Aldis Šaicāns stāsta: “Konkursa uzdevumi atklāja to, ka jauniešiem būtu jāpiestrādā pie precizitātes matemātiskajos aprēķinos. Konkursanti vēl, protams, ir jauni, bet novēlu viņiem iegūt tiešām labu praktisko darba pieredzi, kas palīdz noslīpēt prasmes.”

Daugavpils būvniecības tehnikuma komandu konkursam sagatavoja profesionālās izglītības skolotāji Mārtiņš Vilcāns, Inga Pujate, Jānis Ancāns.

Sveicam ar profesionālo uzvaru!

Fotogalerija ar konkursa spilgtākajiem mirkļiem pieejama Flickr kontā.

Avots:

Valsts izglītības attīstības aģentūra

« atpakaļ