Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Noticis pasākumu cikls par 1949. gada masu deportācijām

31.03.2022
 
Šogad aprit 73 gadi, kopš liktenīgā 1949. gada 25. marta, kad vairāk nekā 42 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju piespiedu kārtā tika izsūtīti uz attāliem PSRS nostūriem. Deportētajiem sākās sāpju un moku ceļš, no kura daļa tā arī neatgriezās.  Pieminot šos traģiskos notikumus, no 17.  līdz 31. martam Daugavpils būvniecības tehnikumā norisinājās pasākumu cikls “1949. gada 25. marta deportācija” (vadītāji I. Bārtule, N. Leončuka, O. Ragele).

Pasākumā piedalījās 10 tehnikuma audzēkņu grupas: 2-33, 2-35, 1-02, 1-35, 1-04, 1-36, 1-03, 2-15, AM-21 un 2-02. DBT Varšavas ielas filiāles grupā AM-21 nodarbību vadīja Audzināšanas daļas vadītāja I.Rotjko. Audzēkņi tika iepazīstināti ar masveida deportācijas cēloņiem, vēsturisko kontekstu, norisi, deportēto skaitu, sastāvu un dzīves apstākļiem izsūtījumā. Daudzi pasākuma dalībnieki dalījās atmiņās par to, kā deportācijas skārušas viņu ģimenes. Grupā 1-04 pēc grupu audzinātājas I.Kirukas iniciatīvas pasākuma laikā tika demonstrēti iedzīvotāju izsūtīšanai veltīti videosižeti: “Padomju deportācija – smilšu kino” un Radio Svoboda veidotais sižets “70 gadu kopš masu deportācijām no Baltijas valstīm”.

Deportācija ir traģiska lappuse mūsu tautas un valsts vēsturē un, velkot paralēles ar pašreizējiem ārpolitikas notikumiem, ir jābūt zinošiem, lai šie baisie notikumi neatkārtotos. Atceres dienā pie ēkām izkārtie karogi ar sēru lentām ir atgādinājums par represiju upuriem un brīdinājums nebūt bezatbildīgiem un vienaldzīgiem pret pasaulē notiekošo.

Pasākumu papildināja Daugavpils būvniecības tehnikuma bibliotēkā skatāmā literatūras izstāde “Izturēt, izdzīvot, atgriezties, pastāstīt…”.

 

Sagatavoja:
I. Bārtule, DBT bibliotekāre
« atpakaļ