Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
UZŅEMŠANA 2024./2025.m.g. no 17. jūnija. Vairāk informācijas -> SPIED ŠEIT!
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

RTU Arhitektūras fakultātes izstāde «Jaunie arhitekti – Latvijai» skatāma Daugavpils būvniecības tehnikumā

05.04.2022
 

Daugavpils būvniecības tehnikumā, Jātnieku ielā 87 skatāma daļa no Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes (RTU AF) izveidotā ceļojošā izstāde «Jaunie arhitekti – Latvijai». Ekspozīcija atspoguļo Rīgas pilsētas un tās apkaimes objektus – jaunbūves, rekonstrukcijas, dzīvojamo rajonu revitalizācijas projektus un vēsturisko centru reģenerācijas priekšlikumus.

Gadu gaitā RTU AF ir sakrājusies bagāta diplomdarbu kolekcija, kas ģeogrāfiski aptver visu Latviju. Izstādē «Jaunie arhitekti – Latvijai» ir aplūkojami no 2015. līdz 2021. gadam tapušie AF absolventu diplomprojekti, kuros risināti dažādu Latvijas pilsētu un apdzīvotu vietu ilgtspējīgas attīstības jautājumi.

Izstādes ekspozīcijā ietverto absolventu darbu kopainu precīzi ilustrē mūsdienu arhitektūras procesu raksturojošie atslēgas vārdi «pilsētvides dzīvotspēja», «vides integritāte un identitāte», «degradētas vides revitalizācija», kurus ikdienā lieto plašāka mēroga ietekmju un kopsakarību raksturošanai.

Izstāde 2021. gadā pabijusi Dizaina un mākslas vidusskolā Saules skola un pilsētas domē Daugavpilī, rekonstruētajā Cēsu centrālajā bibliotēkā un jaunajā Ogres centrālajā bilbliotēkā, Dobeles Mūzikas skolā, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ainavu arhitektūras un plānošanas katedrā un Jelgavas Valsts ģimnāzijā. Oktobra sākumā Pasaules arhitektūras dienas ietvaros Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolā. Šogad ar to jau ir iepazīstināti Saldus mākslas skolas, Saldus vidusskolas, Rīgas Dizaina un mākslas skolas un Latvijas Universitātes Rīgas 1. medicīnas koledžas audzēkņi.

«Ceru, ka ceļojošā izstāde skatītājus vedinās uzmanīgāk ieskatīties savu pilsētu un lauku ainavā, atraisot katra iniciatīvu to pilnveidošanā un uzturēšanā. Mēs vēlamies parādīt mūsdienu arhitektūras un pilsētvides attīstības tendences un rosināt arī jauniešus – potenciālos arhitektūras studentus – izvēlēties šo radošo un dinamiski mainīgo profesiju,» saka RTU AF dekāns Uģis Bratuškins.

Izstāde «Jaunie arhitekti – Latvijai» ir noslēdzošais pasākuma Arhitektūras izglītības 150 gadu jubilejas sarīkojumu ciklā. Tā tapusi, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam.  Izstādes veidošanā piedalījās: Arhitektūras fakultātes zinātņu prodekāne profesore Sandra Treija, kuratore Velta Holcmane, projekta vadītāja Evita Serjogina un māksliniece Kima Abramova.

Izstādi var apskatīt Daugavpils būvniecības tehnikuma Komunikācijas un karjeras centrā.


 
« atpakaļ