Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Iesaisties izlietoto bateriju vākšanas konkursā "Tīrai Latvijai"

25.10.2022
 
“Zaļā josta” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un AS “BAO” izsludina izlietoto bateriju vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2022./2023. mācību gada sezonu.
Līdz 15.03.2022 Iesaisties arī TU izlietoto bateriju vākšanā, sekmē izpratni par pareizu videi kaitīgo preču atkritumu utilizāciju!

“Mēs esam maza, bet varena tauta. Un ikviens no mums spēj mainīt pasauli uz labu – īpaši, ja to darām kopā,” pielikt spēkus atkritumu šķirošanas ieviešanai ģimenēs un iesaistīties izlietoto bateriju vākšanas kampaņā aicina “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa. Šogad izlietoto bateriju vākšana Latvijas izglītības iestādēs norisināsies jau 16. reizi, aicinot tās dalībniekus apzināties savu lomu pasaules ekoloģijas uzlabošanā, domājot globāli, bet rīkojoties lokāli.

Izlietoto bateriju vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai” apvieno bērnus un jauniešus no visas Latvijas, palīdzot jaunatnei piedalīties tīras vides veidošanā un vērtīgu resursu taupīšanā. Turklāt konkursa laikā bērni mācās izprast izlietoto bateriju kaitīgo ietekmi uz vidi, iepazīst bateriju pārstrādes gaitu un savām acīm ierauga, cik daudz šo videi kaitīgo atkritumu katrs no mums ik gadu rada. Nododot baterijas pārstrādei, tiek ievērojami mazināts potenciālais vides piesārņojums, atgūtas vērtīgas otrreizējās izejvielas, piemēram, mangāns, dzelzs, cinks, grafīts, taupīti resursi un saudzēta daba. Visas kampaņas “Tīrai Latvijai” laikā savāktās izlietotās baterijas tiks nogādātas pārstrādes rūpnīcā, izkausētas un pārstrādātas jaunās vērtīgās izejvielās.

Arī Latgales industriālais tehnikums un Tehnikuma Ekopadome aicina iesaistīties!!!
Bateriju savākšanas kastes meklē Tehnikuma foajē, 1.stāvā vai jautā klases audzinātājam!

« atpakaļ