Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Notika radošais vācu valodas konkurss veltīts Nikolausa dienai

08.12.2022
   

Adventes laiks un  Ziemassvētku gaidīšana ir visur, bet tradīcijas ir dažādas. Kādas tad tās ir? Kāda ir jau iemantota mūsu mājās, vai kādu vēlētos iemantot? Kādas ir atšķirības? Par to ir vērts uzzināt, jo kas zina, varbūt arī pie mums kādu dienu ciemosies viesis no Vācijas vai Francijas, Somijas vai Itālijas, un tad pavisam jauki būtu, ja iepriecinātu tieši ar tās valsts tradīciju, liekot sajusties kā mājās.

06.12.2022. Komunikācijas un karjeras centrā notika Nikolausa dienai veltīts "Nikolaustag’’ ,kuru organizātori bija vācu valodas skolotāji Natālija Andrejeva un Janīna Sergejeva. "Nikolaustag" Vācijā ir  Ziemassvētku tradīcija.

Daudzās valstīs jau 5. decembra vakarā visi bērni pie savu istabu durvīm vai kamīniem izkar tīras zeķes vai noliek kurpītes, zābaciņus cerībā, ka Svētais Nikolauss tās naktī piepildīs ar saldumiem un augļiem. Tāpēc 6. decembri dēvē par Svētā Nikolausa dienu.

Viņš bija kristiešu mācītājs, kurš sludināja mīlestību un iecietīgu attieksmi vienam pret otru, tāpēc izpelnījās tautas mīlestību. Leģenda vēsta, ka Sv.Nikolauss cienāja bērnus ar riekstiem, žāvētiem augļiem un saldo maizi, tāpēc Sv.Nikolausa dienas priekšvakarā miljoni bērnu čakli tīra savas kurpes un vienu no tām atstāj durvju priekšā. Naktī atnāk Sv.Nikolauss un atstāj kurpēs vai zeķītēs saldumus un mazas dāvaniņas bērniem, kuri visa gada garumā labi uzvedās, vai rīksti tiem bērniem, kas uzvedās slikti.

Šos un vairākus citus ticējumus atcerējās arī mūsu audzēkņi, kuri bija pulcējušies 6. decembrī Latgales industriālajā tehnikumā komunikācijas un karjeras centrā un svinēja Svētā Nikolausa dienu.Viņi  runāja, dziedāja un rādīja nelielus uzvdevumus vācu valodā, atcerējās šo svētku tradīcijas un vienkārši labi pavadīja laiku. 

Kopumā pasākumā piedalījās 6 komandas, 4-3 cilvēki no katras grupas.(1-04,2-04,1-02b,AM-11,2-23 un 3-23 gr.)

Pirmā vieta ir 1-04 grupai (Karīna Lukjanska,Konstantīns Kurmakajevs,Laura Kalinka un Rustams Šostaks). 

Otrā vieta ir 3-23 grupai(Bogdanovs Daniels,Šajevskis Vladislavs,Augusts Kovalevskis un Sergejs Krasovskis,

Trešā vieta 2-04 grupai (Žurņa Santa,Stagoršne Marika,Jolanta Miglāne, un Ērika Dombrovska)

un pateicības par piedalīšanas saņēma :

1-02b gruppa (Čuprovs Georgijs,Andris Rakels,Daniils Piveņs,Deniss Margunovs)

AM-11 gruppa (Dāniels Vertinskis,Aigars Stivriņš,Aigars Aņiskovičs,Georgijs Novobrannijs)

2-23 gruppa (Maksims Kononovs,Iļja Politajevs,Elmars Rimševičs)

Vai  Jūs visi  esat  čakli  bijuši, tad  noteikti    saņemsiet  saldumiņus un  nevis  žagaru?

Sagatavoja 
vācu valodas skolotāj Natālija Andrejeva un Janīna Sergejeva.

 Fotogrāfijas

« atpakaļ