Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
UZŅEMŠANA 2024./2025.m.g. no 17. jūnija līdz 20. augustam. Vairāk informācijas -> SPIED ŠEIT!
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Notika vēstures nedēļa

12.05.2023
 
Latgales Industriālajā tehnikumā no 08.05.-12.05. notika vēstures nedēļa. Nodrošinot mācību procesu vērstu uz kompetenču izglītību, arī vēstures nedēļas galvenie mērķi bija, izmantojot kritisko domāšanu, formulēt vēstures notikumu ietekmi uz Latviju, raksturot attiecību, vēsturisko notikumu daudzveidību Eiropā. Vēstures nedēļas pasākumos aktīvi piedalījās visi tehnikuma 1. - 3.kursu izglītojamie.

Latvijā šogad bija iespēja kārtot Eiropas eksāmenu no 07.-09.05. Tehnikumā šo eksāmenu izglītojamie kārtoja no 08.-09.05. Eksāmenu vadīja I. Kuņicka. Eiropas eksāmena kārtošanā piedalījās apmērām 60 audzēkņi, parādot augstus rādītājus, zinātkāri, izpratni un piederības sajūtu Latvijai un Eiropas Savienībai.

Vēstures nedēļas ietvaros, 10.05.  izglītojamie piedalījās spēlē "Latvijas vēstures mirkļi". Spēle  aizrāva dalībniekus ar vēstures mirkļu notikumiem, kurus bija jāatpazīst, jāanalizē, jāskaidro vēstures situācijas, tās jāsarindo hronoloģiskā secībā. Viktorīna sastāv no vairākiem posmiem, kur katrā posmā ir vairāki jautājumi. Atbildot uz viktorīnas jautājumiem un iegūstot punktus, skolēni varēja pārbaudīt savas zināšanas par Latviju. Kopā ar skolēniem tika izanalizētas pareizās atbildes. Viktorīna sniedza ieguldījumu sociālo zinību un vēstures jautājumu ieinteresētībā, kā arī uzlaboja diģitālo prasmju un tehnoloģiju iespēju izmantošanu dažādās situācijās. Šajā spēlē 1.vietu ieguva 1-02b gr. izglītojamie – Ņ. Afanasjevs un D. Romanovs (gr. audz. I Kiruka), kā arī 1-02T gr. izglītojamie – K. Andžāns un A. Jamrovska (gr. audz. L.Gladeviča), 2.vietā1-04 gr. izglītojamais – K. Kurmakajevs (gr. audz. N. Andrejeva), 3.vietā1-23 gr. izglītojamie – D. Keišs un P.Grigorjevs (gr. audz. G. Šukurova). Spēli sagatavoja un vadīja N. Leončuka, L. Sakajeva, A. Rižakova un J. Sokolova.

Liels paldies gr. 3-03 audzēkim A. Červjakovam, kurš popularizēja vēstures nedēļas pasākumus tehnikuma izglītojamajiem, jo katrs no mums ir skolas, pilsētas, valsts un pasaules 
vēstures sastāvdaļa. Nezinot vēsturi, notikumus, nevar veidot nākotni.

Arī vēstures nedēļas ietvaros notika lekcija – prezentācija "Maijs Latvijas vēsturē", izglītojamie ar interesi klausījās par vēstures notikumiem, kuri bija notikuši maija mēnesī. Lekcijas-prezentācijas materiālus sagatavoja N.Leončuka, J.Sokolova.

Vēstures nedēļas ietvaros J.Sokolova izveidoja izstādi "Latvijas pilsētas ģerboņu parāde", kurā tika piedāvāta Latvijas pilsētu ģerboņu ekspozīcijas apskate, šādi paplašinot izglītojamo redzesloku. 
09.05. tehnikuma bibliotēkā visi interesenti varēja iepazīties ar grāmatu iestādi "Iepazīsti Eiropu", kuru sagatavoja tehnikuma bibliotekāre J.Sokolova.

Paldies ikvienam  vēstures nedēļas dalībniekam!

Fotogalerija

Rakstu sagatavoja L. Sakajeva, N. Leončuka, I.Kuņicka.
    
« atpakaļ