Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Sadarbības un mācību aktivitātes (TCA) Bordo, Francijā

17.11.2023
 
Eiropas prasmju gada ietvaros Erasmus+ Francijas aģentūra pirmo reizi pulcēja Eiropas profesionālās izglītības iestādes. No 2023. gada 13. līdz 15. novembrim Bordo pulcējās vairāk nekā 140 profesionāļu no 27 valstīm Erasmus+ Francijas aģentūras organizētajā seminārā “Prakses mobilitāte Eiropā: prakses sniedzēju sadarbības veidošana, lai veicinātu praktikantu (mācekļu) iekļaušanu Eiropas mobilitātes programmās”. Latgales Industriālo tehnikumu pārstāvēja Starptautiskās sadarbības un projektu nodaļas koordinatore Viktorija Baranovska.

Francijas profesionālās izglītības un apmācības ministre Carole Grandjean un Eiropas Parlamenta deputāts Sandro Gozi atklāšanas runā uzsvēra, ka praktikantu mobilitāte ietver ekonomisko konkurētspēju, prasmju uzlabošanu, kultūras atvērtību un Eiropas pilsonības stiprināšanu.

Pasākuma laikā bija unikāla iespēja atzīmēt mobilitātes pieredzes priekšrocības visiem jauniešiem, kā arī iespēja visiem profesionālajā izglītībā un apmācībā iesaistītajiem labāk iepazīt vienam otru un apvienot spēkus, lai veicinātu šo starptautisko mobilitāti.

Erasmus+ programmas panākumi parāda, ka mobilitāte ir reāls ieguvums jebkuram iekļūšanai darba tirgū. Lai stiprinātu ieinteresēto pušu spēju veidot mobilitātes projektus un likvidētu esošos šķēršļus, ir nepieciešama visu sadarbība. Šī ir ilgtermiņa pieeja, kas prasa pastāvīgu dialogu starp Eiropas iestādēm un dalībvalstīm.

Konferences laikā tika sniegti pārskati par praktikantu mobilitātēs Eiropā iesaistītajām ieinteresētajām pusēm, tostarp apmācību organizācijām, uzņēmumiem, pasniedzējiem/skolotājiem, mentoriem u.c. Tika uzsvērta nepieciešamība uzlabot iesaistīto dalībnieku profesionālo sagatavotību un viņu aprīkošana ar nepieciešamajiem instrumentiem daudzveidīgo mērķu sasniegšanai.

Fotogalerija

Informāciju sagatavoja:
Starptautiskās sadarbības un projektu nodaļa koordinatore Viktorija Baranovska 
« atpakaļ