Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

Celtnieku brančs

26.01.2024
 

2024. gada 26. janvārī Latgales Industriālajā tehnikumā (LIT) tika organizēts seminārs būvniekiem, būvniecības nozares speciālistiem, pedagogiem un izglītojamajiem – “Celtnieku brančs”.
Seminārs notika ar mērķi pilnveidot pedagogu, izglītojamo un būvniecības nozares speciālistu profesionālās zināšanas par Isover ventilējamo fasāžu sistēmām un Weber plānkārtas un biezā apmetuma slāņa siltināšanas sistēmām.

Seminārā uzstājās SIA „Saint-Gobain celtniecības produkti” Tirdzniecības pārstāvis Ritvars Rancāns, kurš stāstīja par Fibo konstrukcijām un ventilējamo fasāžu risinājumiem. Tika uzsvērts, ka Fibo keramzītbetona bloki mainīgos Skandināvijas un Latvijas klimatiskajos apstākļos ir godam izturējuši laika pārbaudi vairāku gadu desmitu garumā. Tie sevi pierādījuši kā piemērotākie Ziemeļvalstu klimatam. Katrs semināra dalībnieks saņēma Saint-Gobain katalogu „FiBO konstrukcijas”, kurā ir apkopoti visi populārākie FIBO konstrukciju risinājumi, kas papildināti ar attiecīgu apdari un siltinājumu, lai varētu uzbūvēt ēku, kas pilnībā atbilst spēkā esošajai energoefektivitātes likumdošanai un spēj ilgmūžīgi nodrošināt izcilu komfortu. Savukārt, otrajā izdales materiālā „Ventilējamo fasāžu risinājumi” ir apkopota Saint-Gobain ilggadējā pieredze siltumizolācijas pielietojumā un papildus ir sniegtas rekomendācijas cokola, pagraba un bēniņu pārsegumu siltināšanai. Grāmatā ir daudz konstrukciju rasējumu, kas palīdzēs projektētajiem, celtniekiem un citām iesaistītajām pusēm realizēt efektīvus ēku risinājumus un racionāli izmantot ISOVER siltumizolācijas materiālus.

Mihails Froļonoks, Weber projektu vadītājs, izstāstīja par Weber (daļa no Saint-Gobain grupas, kas ir viena no 100 lielākajām industriālajām grupām pasaulē, kas ir Parīzē reģistrēta jau 1665.gadā) plānkārtu un biezā apmetuma slāņa siltināšanas sistēmas izbūvi. Tika analizētas kļūdas to iestrādē un demonstrēta pagājušā gada inovācija, kas šogad parādīsies arī Latvijas tirgū, armēšanas siets. Tika rādīts video par sieta ieklāšanu un uzsvērts, ka tika veikti vairāki testi, kuri pierādīja, ka tā izmantošana paaugstina siltināšanas sistēmas triecienizturību. Tika apspriestas fotogrāfijas ar fasādes bojājumiem pēc vētras un citiem vizuālajiem defektiem, kā arī diskutēts par siltināšanas sistēmas neatbilstošu instalāciju vai montāžu. Mihails Froļonoks stāstīja par hidroizolācijas ieklāšanu un skaidroja 7 zelta likumus hidroizolācijas risinājuma iestrādei. Bet nedrīkst aizmirst, ka hidroizolācijas pārklājums parasti nav apdares risinājums.

Paldies semināra vadītājiem par sadarbību un semināra dalībniekiem par aktīvu dalīšanos pieredzē! Gaidīsim nākamo „Celtnieku branča” semināru, kurš notiks 1. februārī.

  

Sagatavoja:

Metodiskais un pedagogu tālākizglītības centrs

« atpakaļ