Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
UZŅEMŠANA 2024./2025.m.g. no 17. jūnija. Vairāk informācijas -> SPIED ŠEIT!
Sākums \ Aktualitātes \ Jaunumi

LIT Dzejas dienas 2023

22.09.2023
 
Klāt septembris un jau ir jūtama pirmā rudens elpa. Lapu krāsu virpulis pārsteidz ar visdažādāko krāsu toņiem. Brīnumains laiks! Ne tikai dabā… Latviju septembrī pāršalc DZEJA! Tā skan visapkārt, tā pārņem ikvienu.

Tāpat kā iepriekšējos gados, tā arī šogad Latgales Industriālajā tehnikumā notika pasākumi Dzejas dienu ietvaros. Dzejas dienas visā Latvijā notiek kopš 1965. gada. Notiek septembrī, jo septembris ir pazīstamākā latviešu dzejnieka Raiņa piemiņas mēnesis.

Bibliotēkā tika veidota dažādu autoru dzejas grāmatu izstāde “Laiks Dzejai”.

Bibliotekāre Jeļena Sokolova sadarbībā ar latviešu valodas skolotājām Natāliju Nagli, Jeļenu Dideviču, Aļonu Ņikitinu, Āriju Šumeiko un Guntu Šukurovu novadīja stundas-viktorīnas par Raini (1-02a, 1-02b, 1-02T, 1-03, 1-15, 1-35 grupas), kur vairāk nekā 70 audzēkņi atklāja sev dažādus interesantus un nezināmus faktus par dzejnieka dzīvi.

22. septembrī notika Augšdaugavas novada Kultūras pārvaldes un Raiņa mājas Berķenelē organizētais skatuves runas konkurss “Zelta sietiņš”,Latgales Industriālo tehnikumu pārstāvēja Inga Sudņikoviča (2-03 gr.) (sk. N.Nagle) ar Aspazijas dzejas rindām no dzejas krājuma ,,Sarkanās puķes” ,,Mēness starus stīgo” un Saulcerītes Vieses prozas fragmentu ,,Pasaules dziesma” ,,Randenes vasara”.
Dienesta viesnīcas audzēkņi un 1-03 grupas izglītojamie “apmeklēja” poētisko kafejnīcu “Laiks dzejai” kopā ar skolotājām Jeļenu Dideviču, Innu Kolužu, Nataļju Leončuku un bibliotekāri Jeļenu Sokolovu. Klātesošie gan lasīja savu dzeju un pauda savu uzskatu par citu dzejnieku daiļradi, gan stāstīja par radīšanas procesu no idejas līdz rakstītam vārdam uz papīra. Bija ļoti patīkami Dzejas dienās dzirdēt mūsu audzēkņu un pedagogu dzejas rindas. LIT dzejnieku pulkā parādījās jaunie vārdi: Viktorija Silova, Ivans Litčenko un Jānis Markovs. Mums būs prieks papildināt tehnikuma mājaslapā LIT audzēkņu un pedagogu literatūras darbu virtuālo kolekciju (https://www.lint.lv/lv/Biblioteka)
Hei, mēs meklējam talantus, jaunie rakstnieki un dzejnieki, atsaucieties!

Fotogalerija

Informāciju sagatavoja: bibliotekāre Jelena Sokolova un latviešu valodas un literatūras skolotāja Natalīja Nagle 
« atpakaļ